İzlenebilirlik

FSMobility BKU Sistemi ile toplanan verilerden istatistik çıkartılıp tarım sektöründe yaşanabilecek krizlere erken müdahale fırsatı verir ve ilaçların sebep olduğu herhangi bir yan etki veya rahatsızlık tespit edilmesi durumunda T.C. Tarım Bakanlığı’nın, hiç vakit kaybetmeden ürünleri piyasadan geri çekerek duruma müdahale etmesine de olanak sağlar.

Güvenilir Ürün Tedariği

Tekil ürün bazında kimlikli karekodlama ile sahtecilik, ürün kaçakçılığı gibi durumların önüne geçerek orjinal ve güvenilir tarım ürünleri tedariği sağlar.Bir ürünün yalnızca bir defa satılmasını sağlar ve böylece ülkelerde yaşanan kupür sahteciliğinin önüne geçer.

Gözetim ve Denetim

FSMobility BKU ile Tarım ürünleri güvenliği düşünülerek,ürünlerin raf ömrünün sürekli gözetim ve denetim imkanı sağlar.

Bildirimler

Üretim bildiriminden satış bildirimine kadar ki tüm süreci kapsar. Üretim bildirimi, İthalat bildirimi, Üretici/İthalatçı firma satış bildirimi, depo satış bildirimi, depo alış bildirimi ile reçete satış onayı bakanlığa bildirilir bildirilmez SGK sistemi tetiklenerek İTS’den bu satışa ait ilaçları sorgular .

img
img

Eczanelerin Elden İlaç Satışı

Eczaneler geri ödeme kurumları dışında bir ilaç sattıklarında bunlar da sisteme bildirir. Bu işlemler için eczane yazılımlarının kolaylık sağlamaktadır.

Doğrulama

Sistemde bir ürünün sadece satılabilir olduğunu doğrular. Doğrulama servisi ile eczane, ecza deposu ya da üretici elindeki bir ürünün satılabilir olduğunu görebilir. Doğrulama sonucunda ürün hakkında dönen bir cevap vardır. Bu cevap olumlu ise ürün satılabilir demektir.

img
img

Mal Alım Onayı

Lojistik ile depolamanın birleştiği nokta mal kabuldür. Mal kabul, gelen ürünün dikkatle incelendiği bir nokta olup burada hatalı gelen ürün varsa ayıklanır.

Deaktivasyon

Deaktivasyon sebeplerinden “imha” en bilinen yöntemdir. Eğer ürünün imha edilmesi istenmişse sistemdeki kaydı kapatılarak bu ürünün satılması önlenir ve ürün tekrar sisteme geri dönmez.

img
img

İade

Mal alım iadesi ve mal satış iadesi olarak sınıfandırılır. Alım iadesi kapsamında alınan ürünlerin iadesi durumunda o ürünlerin stoktan çıkarılması ve diğer firma stoklarına geçmesi için bu bildirim yapılmalıdır. Satış iadesi mal alım iadesinin benzeri harekettir. Mal satış iadesi doğrulama içerir, üretici ya da ecza deposunun iade aldığı ürünlerin doğruluğundan emin olması sağlanır.

İTS Referansları Tümü

...
Cinnagen İlaç

FSMobility İTS çözümü ile Cinnagen İlaç bildiriminleri FSMobility sayesinde yapıyor.

...
UCB Pharma

FSMobility ITS üzerinden UCB Pharma Üretim, PTS, Satış, İade ve Deaktivasyon bildirimleri gerçekleştiriyor.

...
World Courier

FSMobility ITS üzerinden World Courier PTS bildirim,İTS bildirim ve Sevk İşlemlerini gerçekleştiriyor.